PELICAN SECTION TROPHY

On Water Power Yachts PELICAN SECTION TROPHY
2014 Neredes Skipper: I. Blanckensee Navigator: P. Bastouil
2013 Strategy Skipper: B. Carter Navigator: D. Kelly
2012 Islay Mist Skipper: D. Smith Navigator: G. Speedie
2011 Fantasea Skipper:  D. Agostini Navigator:  B. O’Hara
2010 Acapulco Skipper: J. Taylor Navigator: H. Taylor
2009(tie) Inthezone Skipper: R. Stephens Navigator: D. Stephens
2009(tie) Silhouette Skipper: R. Davenport Navigator: F. Davenport
2008 BJ IV Skipper: P. Ward Navigator: D. Ward
2007 Oscar and Felix Skipper: R. Tweddle Navigator: A. McCluskey
2006 Oscar and Felix Skipper: P. Colquhoun Navigator: G. Howard
2005 Water Dancer Skipper: D. Barton Navigator: R. Dziuba
2004 Amazon Skipper: S. Wall Navigator: S. Horne
2003(tie) Talisman Classic Skipper: R. Metcalf Navigator: C. Sharpe
2003(tie) Thelissos Skipper: B. Pearce Navigator: A. Dawson
2002 Hey True Blue Skipper: J. Regan Navigator: J. Furnell
2001 Neredes Skipper: I. Blanckensee Navigator: D. Morrison
2000 Navigator: Skipper: P. Dalton Navigator: R. Dawson
1999 Kiama Skipper: B. Martin Navigator: I. Cartwright
1998 Sea tips Skipper: S. Game Navigator: A. Johnson
1997 Ryomi II Skipper: F. Dalglish Navigator: B. Dalglish
1996 Slippery Business Skipper: S. Southam Navigator: P. Southam
1995 Southerly Skipper: J. Nock Navigator: M. Newport
1994 BJ Skipper: A. Sherwell Navigator: D. Furnell
1993 Summerbreeze Skipper: A. Lambourne Navigator: B. Lambourne
1992 Panache Skipper: R. Morris Navigator: J. Morris
1991 Dependant Skipper: M. Bersan Navigator: L. Bersan
1990 Melissa Skipper: B. Wilcock Navigator: B. Wilcock
1989 Xantippe Skipper: J.B. Brittain Navigator: M. Rennie
1988 Abraxas Skipper: S. Meyerink Navigator: P. Mony
1987 Neredes Skipper: R. Blanckensee Navigator: B. Bell
1986 Yimbala Skipper: N. Cocks Navigator: A. Ladner
1985 Gamine Skipper: B. Abbott Navigator: A. Abbott
1984 Sandpiper II Skipper: M. Wright Navigator: J. Wright
1983 Juniper Too Skipper: R. Morris Navigator: G. Caple
1982 Surfrider Skipper: J. Rogers Navigator: A. Ackland
1981 Georgia Skipper: J. Kirk Navigator: R. Kirk
1980 Hinemoa Skipper: K. Martin Navigator: B. Martin
1979 Sausalito Skipper: J. Greig Navigator: R. Keales
1978 Aries Skipper: B. Carter Navigator: B. Carter
1977 Blythe Spirit Skipper: B. Carter Navigator: B. Carter
1976 Surfrider Skipper: J. Rogers
1975 Wonga Skipper: A. Pidgeon Navigator: C. Fogden
1974 Ansara Skipper: A. Spargo Navigator: B. Spargo
1973 Arcturus Skipper: J. Hars Navigator: D. Donald
1972 Christina Skipper: K. P. Head Navigator: A. Watt