CLIFF SPENCE MEMORIAL TROPHY

On Water Power Yachts CLIFF SPENCE MEMORIAL TROPHY
2014 Quarrante-Deux Skipper: T. Pitcher Navigator: F. Pitcher
2013 Colt Status Skipper: M. Hayman Navigator: J. Tickle
2012 (Tie) Strategy Skipper: B. Carter Navigator: D. Kelly
2012 (Tie) Audacity II Skipper: P. Melsom Navigator: K. Melsom
2011 (tie) Time Out Skipper:  P. Warwick Navigator:  P Warwick
2011 (tie) Holidaze Skipper: V. Bailey Navigator: M. Bailey
2011 (tie) Never Mind Skippper:  T. Bartlett Navigator:  N. Forknall
2010 Holidaze Skipper: V. Bailey Navigator: M. Bailey
2009 Purrfect Skipper: J. Cooper Navigator: L. Cooper
2008 Mezza NeroNnnnnNNero Skipper: A. Golding Navigator: R. Golding
2007(tie) Strategy Skipper: B. Carter Navigator: V. Burt
2007(tie) Budgie Smuggler Skipper: D. Kenny Navigator: H. Kenny
2004(tie) Sportique Skipper: D. Jones Navigator: R. Melsom
2006 Time Out Skipper: P. Warwick Navigator: P. Warwick
2005 Imagine Skipper: W. Marshall Navigator: R. Humphrey
2004(tie) Fantasea Skipper: D. Agostini Navigator: B. O’Hara
2004(tie) Oscar & Felix Skipper: R. Tweddle Navigator: T. Dalglish
2003(tie) Sportique Skipper: D. Jones Navigator: R. Melsom
2003(tie) Xantippe Skipper: D. Moroni Navigator: M. Rennie
2003(tie) Gamine Skipper: P. Colquhoun Navigator: A. Colquhoun
2002 Sunhunter Skipper: G. Morrison Navigator: B. Morrison
2001(tie) Aquaholique Skipper: N. Norris Navigator: J. Richards
2001(tie) Silhouette Skipper: R. Davenport Navigator: T. Dalglish
2000 Doctor Who Skipper: D. Agostini Navigator: B. O’Hara
1999 Gamine Skipper: P. Colquhoun Navigator: A. Colquhoun
1998 Aparangi Skipper: J. Wall Navigator: D. Wall
1997 Silhouette Skipper: R. Davenport Navigator: T. Dalglish
1996 Slippery Business Skipper: S. Southam Navigator: P. Southam
1995 Heartbeat Skipper: K. Moore Navigator: E. Moore
1994 Southerly Skipper: J. Nock Navigator: H. Fishwick
1993 Bojangles III Skipper: T. Bartlett Navigator: T. Van Moorsel
1992 Good Vibrations Skipper: G. Wood Navigator: P. Lewis
1991 Gypsy Lou Skipper: M. Petit Navigator: L. Petit
1990(tie) Meander Skipper: H. Manners Navigator: R. Ellard
1990(tie) Cossack Skipper: P. Dalton Navigator: G. Wood
1989 Scott Free Skipper: D. Morrison Navigator: I. Blanckensee
1988 Xantippe Skipper: J.B. Brittain Navigator: M. Rennie
1987 Al San Tay Skipper: T. Leveridge Navigator: A. Smith
1986 Miss Jodi Skipper: J. Corica Navigator: K. Hamilton
1985 Yimbala Skipper: N. Cocks Navigator: A. Ladner
1984 Conquest Skipper: D. Pearson Navigator: B. Morton
1983 Penelope Skipper: F. Goss Navigator: A. Goss
1982 Gypsy Barron Skipper: D. Barron Navigator: A. Shaw
1981 Wungarra Skipper: P. Melsom Navigator: J. Goss
1980 Skittles Skipper: J. Wall Navigator: D. Willsher
1979 Maeveda Skipper: M. Roberts
1978 Newport Skipper: H. Long Navigator: K. Plummer
1977 Fayda Skipper: J. Wilson Navigator: F. Wilson
1976 Suzanne Skipper: J. Gason Navigator: J. Gason